LineAct w Wi-Mie już 18 września

LineAct

zaprasza na premierę spektaklu

„OPLĄTANE”

WI-MA

ul. Piłsudskiego 135, Łódź
(rozpoczęcie w parku WI-MA)
18.09.2016 r
godz. 20.00

WI-MA stała się dla naszej grupy domem- miejscem, w którym możemy rozwijać nasze wizje i umiejętności. Domem pobudzającym do twórczego działania. Spektakl „Oplątane” jest naszą pierwszą produkcją na terenach WI-MY, jest potrzebą zgłębienia historii tego miejsca, wnikliwego poznania. „Oplątane” to przede wszystkim spektakl wypełniony kobiecą siłą i pasją, których źródłem jest pamięć o łódzkich włókniarkach. Obrazy niestrudzonej pracy w nieznośnych warunkach będą przenikać się z fantazyjnymi, barwnymi wyobrażeniami o fabryce niczym wizje Selmy w filmie „ Tańcząc w ciemnościach” Larsa von Triera.

Koncept: Katarzyna Gorczyca
Występują: Anna Kamińska, Nina Minor, Żaneta Mrozik, Katarzyna Pawłowska, Małgorzata Rostkowska, Dagmara Woźniak, Patryk Durski, Jakub Kruczek, Krystian Łysoń, Jakub Urbański.
Muzyka: Artur Zagajewski/ Maria Stępień
Instalacje: Maciej Kosteczka
Reżyseria światła: Mateusz Kamiński

Bilety : 15 zł ( dzieci wstęp bezpłatny) do nabycia w dniu spektaklu.
https://www.facebook.com/events/1678298119157670/

fot-jakub-urbanskifot. Jakub Urbański

LineAct to zjawisko artystyczne związane z występowaniem sił przyciągania działających w wielorakich przestrzeniach aktywności intelektualnych łączących się w jedną ideę.

Jesteśmy grupą artystów działających w różnych dziedzinach sztuki, artystów, których połączyło zamiłowanie do Street Artu, który rozumiemy jako połączenie artysty, jego myśli i działania z przestrzenią, historią i tożsamością miejsc oraz mieszkańcami. Naszym celem jest tworzenie interdyscyplinarnych widowisk teatralnych w przestrzeni miejskiej. Każdy nasz spektakl jest niepowtarzalny, tworzony na podstawie przestrzeni, w której się znaleźliśmy. Każda przestrzeń jest dla nas inspiracją do tworzenia nowych historii w oparciu o tradycję i kulturę danego regionu. Nasze spektakle są interpretacją przestrzeni, dialogiem z miejscem, które tworzą ludzie. Jako grupa LineAct aktywnie łączymy technikę tańca wertykalnego, polską technikę tańca współczesnego, muzykę na żywo oraz sztuki wizualne (murale, videomapping, instalacje).

kontakt: lineact.group@gmail.com