13.02.2016 | Zapisy na Akademię Prototypowania i Fabrykacji. FabLab Łódź

Akademia Prototypowania i Fabrykacji to autorski długofalowy projekt organizacji Fablab Łódź który łączy w sobie najważniejsze idee ruchu wytwórców oraz niecodzienne podejście do projektowania i tworzenia prototypów. Bazując na doświadczeniach edukacyjnych pragniemy stworzyć platformę i  ekosystem wiedzy, narzędzi, szybkiego prototypowania oraz kreatywnej społeczności, które pozwolą uczestnikom na realizację najśmielszych prototypów urządzeń oraz fizycznych obiektów. Dzięki wsparciu Sponsora Generalnego projektu czyli ABB, lidera rynku innowacyjnych technologii energetycznych oraz przemysłowych,  który dzieląc się z nami doświadczeniem wspiera nasz śmiały projekt, mamy nadzieję stworzyć wspólnie jedyne w swoim rodzaju środowisko prototypowania i wynalazczości.

Zobacz Film.

Celem akademii jest zrealizowanie multidyscyplinarnego panelu kursów praktycznych w dziedzinach związanych z procesem prototypowania, projektowania i realizacji produktów, konstrukcji oraz wynalazków. W dwóch modułach tematycznych czyli Elektronika i Programowanieoraz Prototypowanie i Fabrykacja gdzie opanujecie najważniejsze elementy związane technologii rapid prototyping, projektowania oraz ich wykorzystania w realnych konstrukcjach! Równolegle do kursów w systemie pracy grupowej zbudujemy działające prototypy i obiekty.

Uczestnictwo w Akademii jest DARMOWE, dzięki wsparciu sponsorskiemu oraz zapleczu technicznemu FabLab Łódź, udostępnimy dla Was między innymi: drukarki 3D, ploter laserowy, plotery CNC, elektrokomponenty, oprogramowanie, elektronarzędzia, przestrzeń konstruktorską oraz materiały. Tak, te wszystkie sprzęty i wiedza czekają na Ciebie! Regulamin i ogłoszenia na naszej stronie.

Źródło: http://apif.fablablodz.org/

Organizator: http://fablablodz.org/