15-16.03.2016 | Wi-Ma na konferencji naukowej w AHE.

Z przyjemnością informujemy, że Prezes Stanisław Zaręba jako osoba reprezentująca całą Wi-Mę Kreatywną został zaproszony na Ogólnopolską Konferencję Naukową Profesjonalizacja Kreatywności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-16 marca 2016 w Ahademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.

Celem konferencji będzie próba odnalezienia odpowiedzi na pytania dotyczące profesjonalizacji kreatywności. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi ma bogate doświadczenie oraz dorobek teoretyczny w dziedzinie kreatywności. Naszym celem od wielu lat jest wyposażenie studentów w kompetencje kreatywne, które stają się ich kluczowymi umiejętnościami w życiu zawodowym i osobistym. Obecnie pragniemy poddać szerokiej dyskusji zagadnienie profesjonalizacji kreatywności jako jednej z ważniejszych cech nowoczesnego modelu kształcenia. Chcemy wydobyć aspekty profesjonalizowania się kreatywności, przekształcania kreatywności z tej będącej na marginesie w odrębną dziedzinę. Zauważamy bowiem, że kreatywność zyskuje własną tożsamość i znaczenie.

Podczas standardowych konferencji podejmowane są rozważania teoretyczne odnoszące się do wybranego fragmentu rzeczywistości. W trakcie niniejszej konferencji chcemy skupić się nie tylko na refleksji teoretycznej, ale także na prezentacji dzieł twórczych, stymulowaniu procesu ich powstawania oraz na promocji kreatywności.

Szczegóły na stronie: http://profesjonalizacja.kreatywnosci.ahe.lodz.pl/
o
raz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1697137470533509/