01.04.2016 | Wi-Ma będzie rewitalizowana. Prezes Zaręba będzie miał pomnik.

Na posiedzeniu dotyczącym konsultacji społecznych, które miało miejsce w lutym, zapadła decyzja o rozszerzeniu obszarów rewitalizacji miejskiej. Tereny, które włączono obejmują nie tylko ścisłe śródmieście, ale również część starego polesia oraz stary widzew, w tym Widzewską Manufakturę. Link do raportu poniżej: http://bip.uml.lodz.pl/_plik.php?id=43897

Na terenie Wi-My rewitalizacji będzie podlegała stara, zabytkowa przędzalnia, stuletni park oraz wewnętrzne ciągi komunikacyjne, które zostaną pokryte zabytkową kostką brukową i oświetlone gazowymi latarniami „z epoki”. Dobra wiadomość dla dotychczasowych najemców jest taka, że ceny najmu powieszchni (mimo podniesiania standardu całego kompleksu) nie ulegną podwyżce.

Pani Prezydent Hanna Zdanowska wypowiedziała się dziś o nierentowności remontowania zabytkowej fontanny. Poza tym nie chce iść śladami Jerzego Kropiwnickiego, którego wizytówką prezydentury jest wątpliwych kształtów fontanna na placu Dąbrowskiego, budząca wiele kontrowersyjnych skojarzeń. W zamian zaproponowała, aby zamiast fontanny postawić pomnik  prezesowi Wi-My – Stanisławowi Zarębie za jego zaangażowanie w sprawy Łodzi, myślenie globalne i działania lokalne oraz wielkie zasługi przy budowaniu sektora branży kreatywnej  w naszym mieście.

Ponieważ istnieje obawa, że nie wystarczy środków na wszystkie prace remontowe oraz postawienie pomnika, aby wesprzeć projekt będzie można zakupić cegiełkę – budulec dla progresu prowadzonych remontów. W zamian każda osoba, która wykupi cegiełkę w wysokości 2 zł będzie miała swoje miejsce z podziekowaniami na pamiątkowych tabliczkach w parku – podobnie jak w parku ocalałych. Jeśli projekt spotka się z odpowiednim odzewem i cegiełki będą sprzedawały się masowo, Hanna Zdanowska zdeklarowała, że będziemy starali się pobić rekord pomnika Jezusa ze Świebodzina – największej tego typu rzeźby na świecie.
Zatem Internauci, Fani Wi-My – liczymy na Wasze wsparcie. Działajcie, udostępniajcie, zbierajmy środki na ten fantastyczny cel.
Autor: Prima Aprilis 🙂